Vítejte na webových stránkách obce Dubicko

EKOŠKOLKA

Zveřejněno: 18. 10. 2015

Co to je EKOŠKOLKA?

Program EKOŠKOLA je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí.

Ekoškolky pomáhají dětem, učitelům a rodičům udělat ze školy příjemnější, demokratičtější

a k přírodě bližší ¨místo k životu.

Motto: „Velké změny začínají od nejmenších“

Kdy jsme s projektem začali?

V září 2015, poté byla jedna z učitelek (koordinátorka projektu) proškolena na Sluňákově v rámci sdružení Tereza.

Kdo se s námi do projektu zapojil?

Žáci, učitelky, vedení školy, starosta obce, provozní zaměstnanci, rodiče, prostě všichni Ti, kteří chtějí být zapojeni do procesu plánování, rozhodování a vlastní realizace všech činností projektu.

Co je našim cílem?

Snížit ekologický dopad provozu MŠ na životní prostředí, demokracie ve školce a partnerský přístup dospělých a dětí. Zapojit místní komunitu do života naší mateřské školy.

Doba trvání projektu?

Jedná se o dlouhodobý projekt s časovým omezením 2 roky. Projekt se skládá ze 7 částí:

·        Založení EKOtýmu

·        Analýza ekologického stavu školy

·        Plán činností (vyplývá z analýzy)

·        Sledování a vyhodnocování

·        Enviromentální výchova ve výuce

·        Informování a spolupráce

·        Ekokodex

Jakým oblastem se můžeme v rámci projektu věnovat?

• Voda
  • Jídlo